Keďže som zástanca myšlienky, že sme obklopení rozmanitosťou (angl. diversity), verím, že každého z nás ovplyvňuje a pomocou nej sme jedineční. Určite to poznáš: „kebyže sme všetci rovnakí, bola by to nuda“. Podobne je to aj s vínom. Víno má rozmanité chute, či červené, biele alebo rosé. Každý ročník je iný, výnimočný. Je lepší alebo horší. Rovnako je to aj s odrodami. Jeden preferuje červené, druhý biele alebo roséčko. Ja som hlavne na červené, ale nepohrdnem ani bielym, či roséčkom.

Ako som sa dostal k vínam? Čírou náhodou. Sám neviem. Naozaj. Nejak postupom času. Alebo je to vekom? Mmmmm….fakt neviem. Podobne je to aj s vínami. K niektorým sa dostanem čírou náhodou. Keď navštívim nové miesto alebo obchod, musím nakuknúť, čo tam majú, a čo ma zaujme, to kúpiť. Potom sa pochválim s najbližšími kamošmi a už dohadujem kedy nový objav ochutnáme. Samo, nájdu sa kúsky, o ktoré sa reálne zaujímam a aj ich vyhľadávam.

Ja v Banskej Štiavnici s nákupom nového vína a blaženým úsmevom (leto 2018)

Keď už to víno si tak rád vychutnávam, povedal som si, by sa zišlo vytvoriť dajaký zápisník Pokúsim sa to takto online. Popíšem, čo som objavil a predegustoval. Asi to bude znieť neuveriteľne, ale za rok 2018 som ochutnal okolo 100 vín.

Ako som písal v úvode popisu o mne, podelím sa o rozmanitosť z môjho života. Posledných niekoľko rokov sa venujem investovaniu a rád čítam. Podnikol som veci okolo elektronickej hudbe, pretože hudbu milujem a pomáha mi relaxovať. Popri tom ešte rád športujem a čas trávim s mojimi najbližšími.

Somelier nie som. Aspoň zatiaľ nie. Som len milovník vína. Takže aj články budú voľnejšie a neplánujem tu dávať neviem aké profesionálne popisy. Okrem toho mám rád degustácie, pretože spája ľudí rovnakého záujmu, s ktorými si viem dobre pokecať. Však to poznáš. A ak nie, tak sa ozvi a niečo spoločne podnikneme a pokecáme. Prípadne sa ozvi aj tak, rád spoznávam nových a zaujímavých ľudí.

Miro